wtorek, 25 listopada 2008

PaxCompiler v2.1

23 listopada ukazała się nowa wersja zaawansowanego języka skryptowego PaxCompiler.

PaxCompiler jest językiem skryptowym JIT co oznacza, że kod skryptu jest kompilowany do kodu maszynowego (brak warstwy pośredniczącej w wykonaniu skryptu, przez co zyskujemy na wydajności).

Nie sposób nie zauważyć, że język skryptowy cechuje się ogromną integralnością z Delphi (podobnie jak z FreePascalem, oraz w mniejszym stopniu z VC++), co niewątpliwie sprzyja prostocie w użyciu i przyspieszonej wymianie danych. Co więcej umożliwia generowanie własnych plików EXE (PaxCompiler jest czymś na pograniczu języka skryptowego a kompilatora).

Docelowo składnia PaxCompiler (właściwie dialekt Object Pascala oparty na silniku PaxCompilera) ma być kompatybilna z tą znaną z Delphi 7. Dodatkowe języki które moją zagościć na silniku PaxCompiler to JavaScript, C i Basic (mini środowisko .NET ;))

W obecnej wersji do nowości należy:
-zgodność z Delphi 2009
-Częściowa kompatybilność klas zdefiniowanych w Delphi z tymi w skrypcie (w klasach skryptowych możemy dziedziczyć po klasach zdefiniowanych w Delphi
-usprawnienia interfejsu
-zlikwidowanie masy błędów

Nie sposób streścić całej funkcjonalności w krótkim poście, ponieważ PaxCompiler niewątpliwie zasługuje na osobną, dedykowaną książkę.

Strona projektu: www.paxcompiler.com

1 komentarz:

Anonimowy pisze...

No niech konkurencja zginie :D