poniedziałek, 27 października 2008

Nowa strona o Delphi!

Tak jakoś brakuje mi strony o nowych nowinkach na temat Delphi i C++ od firmy CodeGear (firma wydzielona z byłego właściciela IDE - firmy Borland), więc zakładam tego minibloga.

Nie będę się rozpisywał dokładnie o tym co już było bo i po co? Wspomnę jedynie, że wokoło Delphi działo się wiele złych rzeczy. Zmarnowano wiele czasu, odeszło wielu wybitnych inżynierów i działaczy Delphi. Istnieje nawet taka anegdota, że wszyscy znaczący programiści przewinęli się kiedyś przez Delphi (Anders Hejlsberg - wcześniej twórca VCL i Delphi obecnie autor C#, Danny Thorpe - jeden z twórców Silverlight wcześniej pracował nad kompilatorem Delphi, Delphi for .NET i Kylix...)

Świat idzie do przodu i obecnym właścicielem wszystkich środowisk programistycznych w tym kultowego Delphi jest firma Embarcadero zajmująca się dotychczas głównie bazami danych.

Przejęcie Delphi przez firmę Embarcadero (a właściwie przejęcie całego CodeGear) jest wydarzeniem bardzo pozytywnym, pozwala patrzeć z optymizmem na przyszłość. Osoby pracujące nad Delphi piszą, że mają więcej swobody w działaniu i ogólnie panuje lepsza atmosfera. Decyzje firmy embarcadero wydają się znacznie mądrzejsze od tych które podejmowała firma Borland, ale o tym w następnych newsach.

Delphi powraca z zaświatów! Z nową składnią i naprawdę kopie!

Brak komentarzy: